Alçak gönüllü erkekler mi, kendini beğenmiş erkekler mi? İlk Buluşma

Artık birçok erkek arkadaşlık siteleri üzerinden bayan arakdaş, parner ya da sevgili bulmaya çalışıyor. İnternette kadınları etkilemenin birçok yolu var.

Çoğu erkek dating sitelerinde kadın üyeleri etkilemek için en havalı, en özgüvenli, hatta en kendilerini beğenmiş hallerini öne çıkarıyor. Birçok erkeğin burnu havada görünmenin kadınları etkilemekte işe yaradığını sandıklarını biliyoruz.

kibirli erkek mi alcak gonullu erkek mi

Peki bu ne kadar doğru? Kadınlar erkeklerin kendini beğenmiş hallerini daha mı çok beğeniyor dersiniz? Yanıt sizi şaşırtacak.

Gelin bu konuda yapılmış bir araştırmanın ilginç sonuçlarına göz atalım.

Bir grup araştırmacı arkadaşlık sitelerinde kadınların mütevazi erkeklerden mi yoksa kendini beğenmiş erkeklerden mi hoşlandığını belirlemek için bir tür deney yapmış.

Deney şöyle: Araştırmacılar bazı arkadaşlık sitelerinde sahte erkek profilleri açıyor. Bu profillerin bazıları kendini beğenmiş, burnu havada egosu tavan yapmış erkeklermiş gibi gösteriliyor. Bazı profiller ise daha mütevazi görünecek şekilde kurgulanıyor.

Sonra da kadınların hangi tür erkeklerle görüşmeye daha yatkın olduğu ölçülüyor. Sonuçlara göre kadınlar alçakgönüllü erkekleri daha seksi ve çekici buluyor. Dahası bu erkeklerle görüşmeye daha yatkın oluyorlar.

Araştırmacılara göre kadınlar alçak gönüllü erkeklerin ilişki boyunca kendilerine de iyi davranacağını ve önemseyeceğini düşünüyor. Haksız da sayılmazlar. Alçak gönüllü erkekler havalı ve kibirli adamlara göre başka insanların ihtiyaçlarına da öncelik tanıyor.

Neyse ki alçakgönüllülük edinilebilen bir özellik. Yan biraz çaba göstererek alçakgönüllü olabilmek mümkün. Herkesin mükemmel olmayan yanları var. Bunları keşfetmek alçakgönüllüğe giden yoldaki ilk adım olabilir.

Alçakgönüllü olmak için diğer insanları kendinizden daha çok olmasa da önemsemeyi öğrenin. Dahası bir ilişkiniz varsa ilişkinizi ve hayatınızdaki kadını kendinizin önüne koyun.

Eğer internette partner arıyorsanız şansınızı artırmak için mümkün olduğunca mütevazi davranın ya da en azından kendini beğenmiş görünmeyin.