Arkadaşlık sitelerinde sakallı erkekler mi yoksa tıraşlı erkekler mi tercih ediliyor? Aşk'a dair

Malum, sakal modası tüm dünyayı sarmış durumda. Artık erkeklerin büyük bir çoğunluğunun bolca sakalı var. Hatta kimi erkekler abartıp okyanus ortasında bir adada 2 yıl mahsur kalmışcasına uzun ve hırpani sakallar bırakıyor. Elbette karizmatik görünmek için kirli sakal tercih eden de var. Elbette modaya aldırış etmeden her zaman tıraşlı ve sakalsız olmayı tercih eden erkekler de varlıklarını koruyor.
Screenshot

Dünya genelinde faaliyet gösteren tüketici ürünleri üreticisi ve satıcısı bir firma arkadaşlık siteleri ve arkadaşlık uygulamalarında sakallı erkeklerin mi yoksa sakalsız, tıraşlı erkeklerin mi daha çok tercih edildiğine dair bir araştırma yaptı. Ortaya çıkan sonuçlarsa son derece ilginç.

Araştırmaya göre arkadaşlık siteleri ya da arkadaşlık uygulamalarında kadınlar profil fotoğraflarında sakalsız olan erkekleri sakallı erkeklere göre daha çok tercih ediyor. Hatta rakam vermek gerekirse, üniversiteli ya da üniversite mezunu kadınların yüzde 91’i sakalsız erkek profillerini daha çekici buluyor.

Şu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Kadınların erkeklerde istemediği özellikler
Sevgiliyle Uludağ Tatili
Yeni Tanıştığınız Biriyle Konuşurken Dikkat Etmeniz Gerekenler

100.000 erkek profilinin tarandığı araştırmanın sonuçlarına göre tıraşlı erkekler, toplam beğenilme oranlarının yüzde 74’ünü almayı başarıyor. Ayrıca sakallı erkeklere göre yüzde 37 daha çok eşleşme elde ediyor.

Araştırma bununla da kalmamış. Erkeklerin sakallı profil fotoğrafları ile sakalsız profil fotoğrafları arasında fark olup olmadığına da bakılmış. Erkekler bir hafta sakallı bir hafta sakalsız profil fotoğrafları ile arkadaşlık uygulaması kullanmış. Sonuç olarak erkeklerin sakalsız resimleri olduğunda kadın kullanıcılarla daha çok etkileşime girmiş ve daha çok eşleşme elde etmiş.

Uzun lafın kısası, kadınlar arkadaşlık siteleri ve mobil arkadaşlık uygulamaları üzerinde potansiyel erkek arkadaş ya da partner ararken tercihlerini genelde sakalsız daha doğrusu tıraşlı erkeklerden yana kullanıyor. Eğer siz de arkadaşlık sitelerini ya da mobil arkadaşlık uygulamalarını kullanarak kız arkadaş ya da partner arıyorsanız profilinizde tıraşlı bir fotoğrafınızı kullanmanız şansınızı artırabilir.