Bursa’da Sevgililer Günü’nde yapılabilecekler Bursa'daki En İyiler

Bu yazıda Bursa’da Sevgililer Günü’nde sevgilinizle birlikte yapabileceklerinize dair ipuçları derledik.

Bursa doğa ve tarihle iç içe bir şehir. Bu yüzden Sevgililer Günü’nü alışveriş merkezlerinde geçirmek yerine dışarı çıkmak ve kışın romantik havasına kendinizi bırakmak en iyi seçim olacaktır.

bursa sevgililer günü

Sevgililer Günü’ne romantik bir başlangıç Koza Han’da buluşup buram buram tarih kokan huzurlu ortamda çaylarınızı içebilirsiniz.

Şu yazılar da ilginizi çekebilir:

Sevgiliyle Uludağ Tatili
Çekirge’de Eşinizle Yemek Yiyebileceğiniz Şık Restoranlar
Sevgilinizle Bursa Kültür Turu Yapın

Sonra Tophane’ye çıkıp sevgili ile el ele Bursa’yı şöyle tepeden bir seyredebilirsiniz. Bursa’nın tarihi çarşılarını dolaşıp birbirinize Sevgililer Günü’ne özel hediyeler almayı da ihmal etmeyin tabi.

Sevgililer Günü sabahı huzur veren bir kahvaltı için Saitabat’a gitmek doğru bir seçim olabilir. Gittiğinize değeceğini göreceksiniz. Doğa ve tarihle iç içe bir köy olan Saitabat’ta nostaljik bir kahvaltı iin en doğru yer ise kadınlar derneğinin harika restoranı.

Bursa’da yaşamanın en güzel yanlarından biri elbette istediğiniz zaman Uludağ’a çıkabilmenizdir. Uludağ’a gitmek için Sevgililer Günü’nden daha iyi bir gün olabilir mi?

Dolambaçlı dağ yollarıyla boğuşmadan teleferiğe binip manzaranın tadını çıkara çıkara Uludağ’a gitmek harika bir Sevgililer Günü aktivitesi olabilir. Günü Uludağ’da geçirmek, karlarla kaplı dağ manzarası eşliğinde sıcak bir şeyler yudumlamak da müthiş keyifli olacaktır.

İmkanınız varsa geceyi Uludağ’da geçirmek de son derece romantik olacaktır.

Sevgililer Günü’nde Bursa’da yapılabilecekler elbette Uludağ’a gitmekle sınırlı değil. İsterseniz Tirilye’ye uzanıp denizin tadını çıkarabilir, Tirilye’de keyifli restoranlardan birinde romantik bir yemek yiyebilirsiniz.

Bursa deyince elbette ilk akla gelen yerler tarihi mekanlar. Cumalıkızık da tabi ki en bilineni. Köyün tarih kokan sokaklarında el ele gezmek harika olabilir.

Elbette Bursa’da Sevgililer Günü’nde yapılabilecek başka birçok aktivite bulabilirsiniz. Bursa’da birçok mekan Sevgililer Günü’ne özel programlar düzenliyor. Eğer hava şehir dışına çıkmak için uygun değilse bunlardan birine gitmek doğru bir seçim olabilir. Ayrıca Bursa’ya yakın görülmeye değer birçok yer ve mekan var. Sevgililer günü programınıza buraları da dahil edebilirsiniz.