İlk buluşmada onu tatlıyla etkileyin İlk Buluşma

Bir arkadaşlık sitesi ya da okulunuzda yeni biriyle tanıştınız ve onunla dışarı çıkacaksınız veya uzun zamandır peşinde olduğunuz insandan sonunda bir koparabildiniz. Peki onu etkilemek, tekrar bir buluşma koparmak ve onunla birlikte olabilmek için neler yapabileceğinizi planladınız mı? Bu konuda size çok yardımcı olacak bilimsel bir ipucu veriyoruz.

onu tatliyla etkileyin

İlk buluşmada bir kadını etkilemek istiyorsanız ona mutlaka bir tatlı ısmarlayın. Çünkü tatlı bir şeyler yedikten sonra flörtünüz sizden daha fazla etkilenebiliyor. Bu ciddi bir araştırmanın sonucu. Araştırma şöyle yapılmış. Önce katılanlara hayallerindeki ideal partner soruluyor. Sonra katılımcıların bir kısmı tatlı bir içecek, bir kısmı da su içiyor.

Şu yazılar da ilginizi çekebilir:

Sevgiliyle Uludağ Tatili
Çekirge’de Eşinizle Yemek Yiyebileceğiniz Şık Restoranlar
Sevgilinizle Bursa Kültür Turu Yapın

Tatlı içeceği içen katılımcılar muhtemel bir flörtle dışarı çıkmayı kabul etmeye daha meyilli oluyor. Ayrıca ilk buluşmalarının daha sıcak ve canlı olabileceği ortaya çıkıyor.

Buna benzer başka bir çalışma daha var. Bu araştırmada ise tatlı içecek yerine kurabiye kullanılıyor. Kurabiyeyi yiyenler buluşmaya daha yatkın oluyor.

Peki tatlı yemeyle bu durumun nasıl bir ilgisi var? Şöyle bir açıklama olabilir: Şekerli tatlar beyinde romantizm ve cinsellikle ilişkilendiriliyor. Yani beynin ilgili kısımları tatlı ile aktif hale geldiğinde başka kızımlar da harekete geçebiliyor.

Bunu destekleyen başka bir araştırmaya göre aşk hakkında düşünmek birok kişinin yedikleri besinleri olduğundan tatlı algılamasını sağlıyor.

Elbette tatlı ısmarladınız diye artık onunla bir ilişkiye başlayacaksanız diye kesin bir kural yok. Ama şansınızı artırmak için bir gazoz ya da kurabiye ısmarlamaktan zarar da görmezsiniz. İlk çıktığınız insan henüz sizi değerlendirme aşamasındayken bu tür bir avantaja sahip olmak işleri sizin için daha iyi hale getirebilir.