İlk buluşmada asla yapılmaması gereken 10 hareket İlk Buluşma

Bir arkadaşlık sitesi üzerinden yeni biriyle tanıştınız ya da uzun zamandır hoşlandığınız insanı yemeğe çıkmaya ikna ettiniz. Bu onu etkilemek için harika bir fırsat ama elbette doğru adımları atar ve asla yapmamanız gereken şeyleri yapmazsanız.

Şu yazılar da ilginizi çekebilir:

Kadınların erkeklerde istemediği özellikler
Sevgiliyle Uludağ Tatili
Yeni Tanıştığınız Biriyle Konuşurken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bu yazıda ilk buluşmada kesinlikle yapmamanız gereken bu 10 hareketi yazdık.

ilk-buluşmada-yapılmaması gerekenler

Düğüne gider gibi giyinmek

İlk buluşma elbette çok önemlidir ama bir düğün de değil tabi ki. Bu yüzden kıyafet ve makyajı abartmayın. Günlük tarzınızı biraz daha cilalayın yeterli.

Tokalaşarak başlamayın ve tokalaşarak bitirmeyin

Romantik bir ilişkinin başlangıcı için biraraya gelen bir kadın ve bir erkeğin buluşmaya tokalaşarak başlaması biraz itici değil mi sizce de? Aynı şekilde buluşmadan sonra tokalaşarak ayrılmak da öyle! Bu yüzden tokalaşmayın.

Hesabı karşıdakinin ödemesini beklemek

Elbette bunun bir kuralı yok. Belki karşınızdaki hesabı ödemek konusunda gayet istekli ama yine de bir teklif etmek gerekir. Otomatik olarak hesabı karşıdaki insanın ödemesini beklemek itici kaçabilir. Sevgili bulmak için tıklayın.

İlk buluşmaya arkadaşları dahil etmek

İlk buluşma önemlidir ve kesinlikle başbaşa olmalıdır. Mesela oturduğunuz mekanda bir arkadaşınızla karşılaştınız. Kesinlikle onu davet etmeyin. Bunun ilk buluşmanız olduğunu belli edin ve ona size katılamayacağı mesajını iletin. Arkadaşlarla biraraya gelmek için 3. hatta 4. buluşmayı bekleyin.

Sürekli kendinizden bahsetmek

Bu kadın için de erkek için de geçerli bir kural. Elbette kendinizden, beğenilerinizden ve özelliklerinizden bahsedin ama ben ben ben diyerek karşınızdakinde bıkkınlık yaratmayın. Yeri geldiğinde kendinizle ilgili söylemek istediklerinizi söylersiniz. Ayrıca az konuşmak daha gizemli görünmenizi ve sonraki buluşmaya konuşacak bir şeyler kalmasını da sağlar.

Eski sevgiliden bahsetmek

İlk buluşma eski sevgililerden bahsetmek için kesinlikle uygun bir zaman değil. Ne kadar da düzgün bir insan olduğunuzu göstermek için eski sevgilinizle dost kaldığınızı söylemek gibi atraksiyonları aklınıza bile getirmeyin. Eski sevgilileri unutun ve 10. buluşmaya kadar aklınıza getirmeyin. Hatta daha sonra da getirmeyin.

Telefonla oynamak

Zaten günün her saati elinizde, artık vücudunuzun bir parçası gibi olmuş. İlk buluşmaya bari dahil olmasın. Telefonu sessize alıp cebinizde bırakın ve orada unutun. Ne kadar önemli, aranan ve sevilen bir insan olduğunuzu göstermek için telefona başvurmayın.

Dedikodu yapmak

Eğer daha önceden tanıdığınız bir insanla çıktıysanız ortak tanıdıklarınız hakkında dedikodu yapmayın. Elbette herkes dedikodu yapar ve sever ama ilk buluşma bunun için uygun ortam değil. İnsanların arkasında olumsuz konuşmak herkesin çok sevdiği bir şey evet ama sevgili adayınız muhtemelen bunu size yakıştıramaz. Kimsenin arkasından konuşmayın. Bu karizmanızı da çizer.

Fazla içmek

Alkol biraz rahatlamak için uygun bir seçenek olarak görünebilir. Belki gerçekten de öyle ama ayarı kaçırırsanız istemediğiniz şeyler ortaya çıkabilir. Bu yüzden ayarında bırakın.