İnternetten tanışılan kişiye güvenilir mi? Aşk'a dair

Her şeyin dijitalleştiği günümüz dünyasında aşkların da online ortamda yakalandığını hepimiz biliyoruz. Geniş bir alanda değil şehrinize özel arkadaşlık sitelerine dahi geçiş yaptığımız bu yeni ve hızlı çağda doğru kişiyi bulmak da çok daha kolay. Çünkü profillerinizin uyumlu olduğu birçok kişiyle tanışmanız olası.

internet iliskilerinde guven

Fakat tüm bunların yanında internette tanıştığınız partner ya da kişiye güvenmeniz de çok önemli. Bunun her bir aşaması önem taşıyor onunla buluşmadan önce bazı güvenlik testlerinden geçmiş olmasına dikkat etmelisiniz.

Sosyal medya profilleri açık mı?

İlk akla gelen soru bu olmalı. Elbette sadece sosyal medya hesapları bir insan hakkında emin olmak için yeterli olmayacaktır ama size ufak sinyaller verebilir. O hesaplarda paylaştığı fotoğraflar, aile fertleri, iş ortamıyla ilgili bilgiler sizin onun hakkında daha çok fikir edinmenize yarayacaktır.

Sizinle hangi saatlerde mesajlaşıyor?

Bu önemli bir kriter. Çünkü internette tanıştığınız sevgilinizle bir süre sonra daha uzun sohbetler etmek isteyeceksiniz ama sizi hep günün belirli bir zamanında mı arayabiliyor? Üstelik bu sadece gece saatleri mi oluyor? Gün içinde her istediğinizde kendisiyle iletişime geçebiliyor musunuz? Bu soruların cevapları “hayır” ise dikkatli olmakta fayda var. Çünkü açık ve şeffaf biri size günün her anında vakit ayırabilmeli.

Buluşmaya başladıktan sonra…

Diyelim ki aradığınız aşkı buldunuz ve onunla belirli aralıklarla dışarıda buluşuyorsunuz. Bu aşamada da dikkat etmeniz gerekenler var. Örneğin sizi sadece belli günlerde görebildiğini mi söylüyor? Telefon konuşmalarını sürekli olarak yanınızdan uzaklaşarak mı yapıyor? Veya buluşmalarınız sürekli şehir dışı seyahatleri nedeniyle erteleniyor mu? Üstelik sadece gözlerden uzak, onun sosyal çevresine yakın olmayan yerlerde mi buluşuyorsunuz? Bütün bu ayrıntılara dikkat edin ve sizi kendi hayatının içerisine ne kadar soktuğunu irdeleyin.

Hediyelerinizin akıbetini takip edin

Özenerek, uzun uğraşlar sonunda ona aldığınız ya da kendiniz yaptığınız hediyeler bir süre sonra ortadan kayboluyor mu? Konuyla ilgili sorduğunuz sorulara hep geçici cevaplar mı alıyorsunuz? Bu gibi küçük ama önemli şeyler hem size ve ilişkinize verdiği değeri gösterir hem de güvenilir olup olmadığına dair bir işaret olarak sayılabilir.