Kadınların erkeklerde istemediği özellikler Aşk'a dair

Kadınların ideal erkekte aradıkları özellikleri net olarak bilebilmek zor. Ama kadınların erkeklerde istemediği özellikler aslında son derece açık ve net. İşte bir kadının ilişkiye başlayacağı erkekte asla görmek istemediği olumsuz özellikler:

kadınların erkeklerde istemediği özellikler-1

Şu yazılar da ilgini çekebilir:

Kadınlar Nasıl Bir Evlenme Teklifi Almak İster?
Yeni Tanıştığınız Biriyle Konuşurken Dikkat Etmeniz Gerekenler
Çapkın Erkekleri Kendinize Bağlamanın Yolları

Kaba olmak

Toplumumuzda ince ve zarif olmaya karşı anlaşılmaz bir muhalefet var. Genel düşünce erkekte kibarlığın iyi durmadığı yönünde. Hatta kabalık marifet sanılıyor ama değil. Bir kadının kendisine ve diğer herkse ve her şeye kaba davranacağı açıkça belli olan bir erkeği tercih etmesi için hiçbir neden yok.

Aşırı kıskanç olmak

Elbette insanlar hatta pek çok bazı hayvan türü sevdiğini kıskanıyor. Bu bir gerçek ama tabi ki kıskanmanın bir dozu olmalı. Kıskançlığıyla kadının hayatını zindan eden bir adam kesinlikle ideal adam değil.

Maço olmak

Maçoluğun yaşadığımız coğrafyada geçer akçe olduğuna inananların sayısı hiç az değil. Maçoluk aslında kıskançlık, zerafet yoksunluğu, sevgisini gösterememe, sertlik gibi pekçok bileşenleri olan geni,ş kapsamlı bir kavram. Ki bu kavramların hiçbiri bir kadın için çekici özellikler değil.

Saygıdeğer olmamak

Bir kadının bir erkekte aradığı en önemli özelliklerden biri saygıdeğer olmaktır. Ne demek peki bu? Kadınlar ilişkiye başlayacağı erkeklerin, çevrelerinden asgari düzeyde de olsa saygı görmesini bekler. Evet bu biraz karizmatik olmak olarak da değerlendirilebilir. Ama saygı görmeyen bir erkeğin bir kadının beğenisini kazanması gerçekten çok zor.

Issız adam olmak

Issız adamlık malum filmden sonra erkekler arasında moda olan bir akım. Issız adam genel olarak hislerini belli etmeyen, sevdiğine ilgisiz görünmeye kasan, biraz kendinden başkasını umursamayan, hiç konuşmayan ve kendi kendine triplere giren erkeklere deniyor. Ve şu bir gerçek ki, hislerini belli etmemek, sevdiğine ilgisiz görünmek, kendinden başkasını umursamamak, hiç konuşmamak ve kendi kendine triplere girmek kadınların istediği özellikler değil.

Dış görünüşe önem vermemek

Elbette iç güzelliği önemli bir özellik ama sizi tanımayan birinin içinizi bilmesi hatta tanıyanların bile tam anlamıyla bilmesi pek mümkün değil. O zaman dış görünüşe önem vermek gerekiyor. Dış görünüşe önem vermek 400 liraya saç kestirip, 750 liralık gömlek, 3000 liralık ayakkabı giymek değil tabi ki. Dişine, tırnağına, saçına sakalına, giysilere biraz özen göstermek dış görünüşün iyi olması için yeterli olabilir. Ama bu da yapılmıyorsa kadın o erkeği ne yapsın?

Ter kokmak

Ter kokusu erkeğin parfümü, alamet-i farikası falan değil. Ter kokusu çevredeki herkesi olduğu gibi kadınları da ışık hızıyla uzaklaştırmanın bir yolu sadece. Bu yüzden kişisel temizliğe asgari de olsa önem vermemek -ki biraz temizlik ter kokmamak için pekala yeterli- kadınların hiç ama hiç istemediği bir özellik. Sevgili bulmak için tıklayın.

Göbekli olmak

Kadınlar, eğer bu yönde özel bir geliştirmemişlerse, göbekli erkekleri sevmiyor. “Türk kası” gibi yaratıcılıktan yoksun olduğu apaçık belli, şirin gösterme çabası bile göbeği istenen bir özellik haline getirmiyor. Çünkü kas değil salmışlığın ve kendine dikkat etmemenin bir göstergesi göbek.

Aşırı kaslı olmak

Evet malum abur cubur reklamındaki erkekler gerçekten de insanın içini bir hoş etmiyor değil. Karın kasları, kollar, omuzlar… Harika ama bunu yapayım derken ölçüyü kaçırmak istenen sonucun ötesine düşmeye yol açabiliyor. Kaslar seviliyor ama aşırı kaslılık istenen bir özellik değil.

Tembel ya da aşırı hareketli olmak

Evet tembellik de hiperaktiflik de istenmeyen özellikler. Çünkü tembel bir adam gelecek için umut vadetmiyor. Hiperaktiflik de istenmiyor. Aşırı hareket sevgilinin tahammülünün de çabuk bitmesine neden oluyor. o fevri hareketler, elin ayağın rahat durmaması, poponun üstüne iki dakika oturamamalar vs. hep karşıdaki insanın şarjından yiyor.

Aşırı flörtöz olmak

Hiçbir kadın birlikte olduğu erkeğin kaşla göz arası başka bir kadına yazmasına tahammül etmez. Neden etsin ki? Bu yüzden aşırı flörtözlük kadınların erkeklerde aradığı özelliklerden biri değil.