Sevgilinin ailesiyle tanışırken dikkat edilmesi gerekenler Mutlu İlişkiler

Sevgilinin ailesiyle tanışmak ilişkide son derece büyük bir adımdır. Bu sevgilinizin sizinle bir gelecek planladığının ciddi bir göstergesidir. İlk izlenimler her zaman büyük önem taşır. Elbette sevgilinizin ailesi üzerinde bıraktığınız izlenim de ilişkinizin mutluluğu açısından önemlidir. Bu yüzden tanışma faslı stresli ve gergin geçebilir.
sevgilinin ailesi ile tanismak
Bu yazıda size kız arkadaş ya da erkek arkadaşınızın ailesiyle tanışmaya giderken nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair ipuçları vereceğiz.

Sevgilinin ailesiyle tanışmaya giderken tercih ettiğiniz kıyafet seçimi ilk izlenim üzerinde büyük rol oynar. Eğer bir restoran ya da benzer bir yere gidiyorsanız çok günlük bir kıyafet iyi olmaz. Mekana uygun bir kokteyl kıyafeti tercih edebilirsiniz. Ailenin evine gidiyorsanız abartılı bir kıyafet pek uygun olmaz.

Tanışmaya giderken sevgilinizin ailesi hakkında daha fazla bilgi edinmeye çalışın. Onların hassasiyetlerini öğrenin. Böylece yanlış bir şey yapma ihtimaliniz azalır.

Şu yazılar da ilginizi çekebilir:

Sevgiliyle Uludağ Tatili
Çekirge’de Eşinizle Yemek Yiyebileceğiniz Şık Restoranlar
Sevgilinizle Bursa Kültür Turu Yapın

Ailenin size soracağı sorulara karşı hazırlıklı olun. Sorular set ve beklemediğiniz yerlerden gelebilir. Bu yüzden kesinlikle nazik olun. Sorulabilecek sorular az çok bellidir aslında. Bu yüzden dersinize çalışıp gitmenizde fayda var. Kariyer, çocuk, kendi ailenizle ilgili sorular kesin çıkar. En azından bunların cevaplarına hazırlanabilirsiniz.

Sevgilinizin ailesi ile tanışmaya eli boş gitmeyin. Mutlaka bir çiçek çikolata ya da farklı bir hediye alın. Alacağınız hediye çok abartılı ve pahalı olmasın.

Görgü kurallarına kesinlikle çok dikkat edin. İlk izlenim yaratmada görgü kurallarına uyup uymamanızın payı büyüktür. Teşekkür ederim, lütfen gibi sözleri mutlaka kullanın. Zamanı geldiğinde masayı kaldırmaya da yardım ederseniz ekstra puan toplayabilirsiniz.

Dilinize ve tavırlarınıza dikkat etmeniz de başka bir önemli nokta. Asla argo kullanmayın. Gereğinden fazla ya da az konuşmayın. Çok ağdalı konuşmak da pek hoş kaçmayabilir. Doğal olsanız yeterli aslında.

Şimdiden bol şans!