ŞİFREMİ UNUTTUM   |   RUMUZUMU UNUTTUM
Yılın Arkadaşlık Sitesi
Webrazzi Ödülleri

Kürt Evlilik

Göçmen şehri Bursa'da yaşan Kürt nüfusu sürekli artıyor. Sen de bir Kürt evliliği yaparak mutlu olacağına inanıyorsan mutluluğu uzaklarda arama. Bursa.net'e ücretsiz üye ol.

Yılın Arkadaşlık Sitesi
Webrazzi Ödülleri

Kürt Evlilik

Göçmen şehri Bursa'da yaşan Kürt nüfusu sürekli artıyor. Sen de bir Kürt evliliği yaparak mutlu olacağına inanıyorsan mutluluğu uzaklarda arama. Bursa.net'e ücretsiz üye ol.

1/2
 
  YA DA  

Sürekli göç alarak büyüyen Bursa'da yaşayan Kürtlerin sayısı da giderek artıyor. Anadolu'nun en renkli halklarından biri olan Kürtler kadim geleneklerini binlerce yıldır bu topraklarda sürdürüyor. Gelenekler arasında en önemlilerden biri de hiç kuşkusuz Kürt evlilik gelenekleri.
Her toplumda doğum, evlilik ve ölüm önemli günlerdir. Bu günlerde sevdiklerimizle biraraya gelir, mutluluk ve acımızı paylaşırız. Kürtler arasında da bugünler çok önemlidir. Ölümlerde taziye çadırlarında günlerce yas paylaşılırken doğum ve evlilik gibi güzel günler de yine günlerce doyasıya kutlanır.
Kürt evlilikleri kadınların en güzel ve en gözalıcı, renkli kıyafetlerini giydikleri günlerdir. Kürt evlilikleri başta toplumun önde gelenlerinin geldiği büyük buluşmalar ve özel günlerdir. Kürt evlilik ve düğünlerinde halay her zaman baş roldedir. Uzun halaylar kurulur ve saatlerce yorulmadan halay çekilir.
Takı merasimleri de Kürt evlilik törenlerinin önemli unsurlarındandır. Kız ve erkek tarafı birbirlerine ve gelinle damada gösterdikleri önemi takılarla gösterirler.
Gerçek bir Kürt evlilik merasimine katılmak ve o mutlu anları paylaşmak unutulmaz bir deneyim olabilir.
Eğer sen de Kürt ya Karadenizli farketmez ben evlenmek istiyorum diyorsan o zaman şansını bu defa online arkadaşlık siteleri yolunu dene.
bursa.net'e üye olmak ücretsiz. Sektörün en eski arkadaşlık sitelerinden bursa.net son derece iyi ve güvenilir bir imaja sahiptir. Sitedeki tüm profiller editör onayından geçer.
Aşkın, sevginin ve evliliğin adresi günümüzde arkadaşlık siteleri. Şehre özel arkadaşlık sitesi bursa.net'te sen de hayallerindeki yaşama ulaşmak için gerçekleştirmek için sevgili bulabilirsin.
bursa.net'e bilgisayar başında olmadığın zamanlarda da mobil siteden ya da uygulamalardan ulaşabilirsin.
Arkadaşlık, mutlu bir ilişki ya da evlilik . Hayalin hangisi olursa olsun, şansını bursa.net'te dene.

Rumuz hatırlatma

Rumuzunuzu e-posta adresinize göndereceğiz. Lütfen kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.

GÖNDER

Şifre hatırlatma

Şifrenizi e-posta adresinize göndereceğiz. Lütfen rumuzunuzu veya kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresinizi yazıp, gönder butonuna basın.

GÖNDER