ŞİFREMİ UNUTTUM   |   RUMUZUMU UNUTTUM
Yılın Arkadaşlık Sitesi
Webrazzi Ödülleri

Laz Evlilik

Hayalinde ateşli bir Laz evliliği varsa sana uygun bay ya da bayan arkadaş bursa.net'te olabilir. Yalnızlığına bir son vermek ve mutlu bir arkadaşlık için bursa.net'e üye ol, sevgi dolu bir hayata başla.

Yılın Arkadaşlık Sitesi
Webrazzi Ödülleri

Laz Evlilik

Hayalinde ateşli bir Laz evliliği varsa sana uygun bay ya da bayan arkadaş bursa.net'te olabilir. Yalnızlığına bir son vermek ve mutlu bir arkadaşlık için bursa.net'e üye ol, sevgi dolu bir hayata başla.

1/2
 
  YA DA  

Anadolu 'da yaşayan halklar arasında Lazlar en çok tanınan topluluklardan biridir. Espri anlayışları, canı tezlilikleri ve sıcakkanlılıkları ile Lazlar en renkli topluluklardan biri. Karadeniz'in bu renkli insanlarının geleneklerini en çok görebileceğimiz terlerden biri de Laz evlilik törenleri ve düğünlerdir.
Karadeniz çok göç veren bir bölge olduğu için Laz evlilikleri için genelde yaz ve tatil ayları beklenir. Köylere dönen Karadenizlililer ardı ardına Laz evlilik törenlerine başlarlar.
Karadeniz düğünlerinde tüm köy biraraya gelir. Büyük sofralar kurulur, eli lezzetli Karadeniz kadınları tüm davetliler için lezzetli yemekler pişirir. Erkekler de birarada damadı hazırlar. Laz evlilik törenlerinin vazgeçilmesi; horondur. Davetliler horon tepmeye başlar ve durmak yorulmak bilmeden horon oynanır. Her yöreye göre adetler değişse de Laz evliliklerinde esas önemli olan kız ve erkek tarafının mutluluğunu paylamaktır.
Eğer sen de hayatında mutlu ve acı günlerini paylaşacak biri olsun istiyorsan o zaman arkadaşlık sitesine üye olmayı neden denemiyorsun? Bursa'ya özel arkadaşlık sitesine binlerce bay ve bayan arkadaş üye. Sen de ücretsiz üye olarak arkadaş aramaya başlayabilirsin.
Sektörün en eski arkadaşlık sitelerinden bursa.net son derece güvenilirdir. Sitedeki tüm profiller editör onayından geçer.
Üyeliğini başlattıktan sonra resimli profilini dikkatle oluştur, bay arkadaş adayların üzerindeki ilk imajın çok önemli. Dikkat çekici bir rumuz ve seni anlatan kelimelerle profilini tamamla.
Bay arkadaşlardan gelen mesajlarını dikkatli yanıtla. Sevgili adaylarını sana yazdıkları mesajlar sayesinde yakından tanımaya başlayabilirsin. Bursa.net'in detaylı arama özelliği sayesinde hayalindeki bay arkadaşta aradığın özelliklere göre arama yapabilirsin. Bursa'da sana yakın semtlerde yaşayan erkek arkadaş adayları yazışmak sevgili bulmanı kolaylaştıracaktır.
bursa.net'e bilgisayar başında olmadığın zamanlarda da mobil siteden ya da uygulamalardan ulaşabilirsin. Arkadaşlık , güzel bir ilişki ve belki de evlilik işte bu kadar kolay.

Rumuz hatırlatma

Rumuzunuzu e-posta adresinize göndereceğiz. Lütfen kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.

GÖNDER

Şifre hatırlatma

Şifrenizi e-posta adresinize göndereceğiz. Lütfen rumuzunuzu veya kayıt olurken verdiğiniz e-posta adresinizi yazıp, gönder butonuna basın.

GÖNDER